Natáčení vlasů

19. listopadu 2012 v 18:40 | Ivie |  Vzhled
Tenhle článek mám v plánu už docela dlouho, ale rozhodla jsem se ho napsat až teď. A o čem že se to budete moc dočíst v následujících řádcích? Bude, nebo alespoň mělo být o tom, jak si všelijak natočit vlasy.

Kulma

Pro všechny asi nejznámější a nejjednodušší způsob natočení. No, pro mě to zas tak jednoduché není, protože mám hodně dlouhé a celkem husté vlasy a kulma je docela tenká, takže mě se tam nenatočí všechny vlasy ( kus pramínku mi zůstane rovný ) a než si natočím celou hlavu, tak to trvá kolem 3 hodiny, a mezitím, co si natočím jednu půlku, ta druhá mi slehne.
Kulmy si můžeš vybrat podle velikosti, takže čím větší průměr, tím kratší doba natáčení, ale velké vlny už nejsou moc přirozené, a na krátkých vlasech vypadají jak roura.
Příjemný způsob pro ty, kteří maj kratší a řidší vlasy je to rychlý způsob.

Natáčky

Každý zná základní, klasické natáčky, které bývají většinou z kovu, plastu, nebo pěny. ( Myslím, že není nutné sem dávat obrázky ). Doba natáčení je poněkud delší, než u kulmy, ale vlny se mi pak zdají být hezčí.
Pak jsou další natáčky, který trochu rozdělím a popíšu.


Magické natáčky

Pochybuju, že se najde někdo, kdo je nezná, ale stejně jsem dám obrázek... Nevýhoda je, že si do ruličky dáte mokré/vlhké vlasy, které se pak níčí v případě, že jdete s natáčkami spát. Na to navazuje další problém, že se pořádně nevyspíte. Seženeš je u vietnamců kolem stovky, ale v lepších obchodech třeba i kolem 3 stovek. Postup je jednoduchý. Natáčkou provlečete tyč, nebo jak tomu řikáte, a za háček provlékněte pramínek vlasů. Háček/ tyč následně protáhnete natáčkou. Sice je na obalu návod a doba schnutí vlasů, ale tím se neřiďte. Je blbost, aby vám mokré vlasy uvnitř uschly za 15 minut, a horký vzduch z fénu se tam taky moc nedostane.

Papiloty

Levnější varianta a něco podobného jako natáčky, jsou docela levné, a nemusíš si ani kupovat papiloty, ale můžeš je udělat z alobalu. Vlny taky nejsou uplně špatný, ale každý má jiný vkus, takže když se moc nelíbí mě, pro tebe můžou být to pravé.

Kapesníčky/ Ubrousky

Velmi levná varianta. Jsou na podobném principu jako papiloty, akorát smotáte kapesníček papírový, a namotáte na něj nejlépe mokré/ vlhké vlasy a opatrně zavážete. Vlny nejsou stejné jako třeba z natáček nebo kulmy, ale jsou takové pozvolné, každopádně není to uplně nejhorší.

Natáčení na tužku


Sice je to jedna z možností, jak sice vlasy natočit, ale pramínek vlasů pak vypadá jak šňůra od telefonu, jestli si ještě vzpomínáte na staré pevné linky. Tohle je spíš tak na kostým čarodějnice, než na normální nošení.
Další možností jsou i copánky, ale to už nejsou vlasy vlnité, jako z kulmy, ale vlnité jako placatá vlna, určitě víte, jak to myslím.
Nevýhodou většiny natáčecích pomůcek je to, že to dlouho trvá, vlasy by měli být mokré, a špatně se s tím spí. Ale ať nepíšu furt jenom ty špatný věci. Pěné je to, že pak každá z nás v tom vypadá tak trochu jinak. Vím, že né každé to sluší, ale i tak. Když se to pěkně a hodně upraví, může z toho vzniknou krásný účes.

Já osobně jsem všechny tyto typy vyzkoušela a musím říct, že nejradši mám vlny z natáček a pak vlnité vlasy z copánků.
Snad jsem vám trochu přiblížila možnosti, jak si natočit vlasy, a třeba i nějaké vyzkoušíte.
A jak si natáčíte nejraději vlasy vy ? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 WaclawJ WaclawJ | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:48 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na igukina.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 WaclawH WaclawH | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 17:25 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama