Prosinec 2011

Merry Christamas !

24. prosince 2011 v 10:57 | igukina |  Moje
Jak ostatní, tak i já bych Vám chtěla popřát šťastné a veselé Vánoce, ať máte pod stromečkem aspoň něco z toho, co ste si přáli :) S pozdravem iví :)

Já ho chci a chci a chci ! ....

17. prosince 2011 v 19:25 | igukina |  Ostatní
Celé dny sedívám doma na zadku a nevím co mám dělat, tak sem se dnes vydala na vycházku se psem. Venku bylo hnusně, Foukal strašný vítr, ale to bylo to úžasné.
Jak jsem tak šla se psem na vodítku a mobil hrající písničky, začaly padat vločky. Bílé krásní vločky dopadaly přímo před mé kroky a hlavou mi létalo neskutečné množství myšlenek, že jsem jsem vůbec nic nepobrala. Plná myšlenk jsem se porcházela po zaní cestě... Nikdy nebyla slyšet nic jiného, než kamínky křupající pod mímy boty a písnička Coming home... Najednou mě napdalo, u nás bylo aspoň půl metru sněhu. Bylo by to nádherné procházet se podvečer sněhem a tichounkou vesnicí s myšlenkami uplně mimo realitu. Foukal vélký vítr. Jindy by mě to docela naštvalo, ale dnes jsem si to maximálně užívala.
Často jsem se dívala na tromy, jejichž větvemi vítr houpal ze strany na tranu a já se zadívala na to tmavé šedívé nebe. Přišlo my to strašně zajímavé a úžasné, jak to všechno funfuje. Strom byl v dobře deprsivní pozici. Za ním bylo zajímavé nebe z kterého padala spousta vloček roplývající se na silnici. Napdali další a další vzpomínky, myšlenky a věci mimo realitu.
Po chvíli sem si tak řekla ,, Ku*va já ho chci ! Ten sníh prostě letos musí být ! " Vánoce bez sněhu, zima bez blbostí s kamarády ve sněhu, koulovačka ....Bez těhle věcí to prostě není zima ! ....Myšlenky zkončili a já dál pokračovala v chůzi směrem domů...KDyž jsem přišla sem psem k jeho boudě, sedla jsem si na chvíli na lavičku a zahleděla se na velký smrk před sedivým nebem. Tolik úžasných věcí...Tolik nesplněných a nesplnitelných snů....Zase jsem se zasnila....Po chvíli jsem šla domů a dala si u babičky pstruha....

Kouření mladších....

11. prosince 2011 v 18:17 | igukina |  Ostatní
Velmi často se teď potýkám s tím, jak děti ve věku 10- 15 let kouří. Přijde mi to nechutné.
Kuřáci se dělí na 3 typy :
a) Těm, co je 10-15, kouří jen proto, aby se mohli kamarádit se staršími a myslí si, že sou prostě něco víc, že jsou ,, IN " když kouří. NEjhorší je, když si myslí, že to umí, přitom to, co dělají se nadá říkat kouření...Nechápu je.
b) Některým lidem to prostě chutná, a jsou to podle mě už hodně starší lidé. Nemyslim si, že ti mladí kouří jen proto, že jim to chutná.
c) Řeší tím osobní problémy, těm už je spíš více, řekla bych 17+...Pro ty mám pochopení..

Ať už kouří z jakéhokoliv důvodu, jeto jejich věc, ale zdraví to rozhodně neprospívá. Člověk pak v mladém věku kašle jak 70-ti letej dědek, smrdí mu z pusy. Když je nějaká holka, který hledá kluka, nasmrádlíma hadrama ho určitě nepřiláká..

U nás ve škole kouří jedna šesťačka, a je mi z ní na blití, protože lkouřit jen kvůli tomu, aby mohla machrovat, že se kamarádí se starší holkou není moc dobrý. Navíc kouření na kopečku, když se jí od huby valí oblak dýmu bvětší než její hlavy taky nevypadá zrovna nejlíp.
Občas si řikám, čím to asi je, že je mi 14, a nikdy se nekouřila a ani to nezkoušela a jim je 11,12 a už hulí jak továrna na čokoládu....Dnešní doba je čímdál tím horší...


+> můžeš tím vyřešit osobní problémy
-> zpomalí se ti, nebo dokonce i zastaví růst, zanesou se ti plíce, kašleeš kařdou chvíli, smrdíš , máš zkažený zuby

A teď vám sem přikládám plíce nekuřáka ( v pravo) a nekuřáka.
No není to hnus ?
.....
Toť vše mého názoru o kouření.

Cat & Dog

1. prosince 2011 v 19:51 | igukina |  Moje
Ten to článek je věnovaný našim domácím mazlíčkům. Je to pes a kočka...Sice máme i králíky a slepice, ale o těchse mi moc psát nechce.
Takže zpátky k psovi a kočce. Pes se jmenuje Ferda, je to čistrokrevný hladkosrstý jezevčík. Kočka, no vlastně kocour se menuje Mikeš. Dříve sem měli kočku Mícu, proto sme zvyklí řikat Mikešovi kočko :D. Byla stará 3, 4 roky, ale ta nám tyto prázdniny umřela :´( . Byla to ta nejlepší kočka, jako sme kdy měli. Vždycky nás přivítala při příchodu ze školy, splala pěkně v košíku a tak mazlivá byla! ... :´(
Mikeš je souměrně černobíle zbarvený, s rotomilýma očkama. JE to hodný kocour, který nezhlobí, ale očas skáče po stole nebo po kredenci. Když něco děláme venku nebo se venku pracuje, vždycky přijde a dělá nám společnost :)
Společně si občas hrají, ale Ferda jí vždycky ožužle uší, nebo i kožich a taky jí tahá furt za zadní nohu, ale jinak je mám fakt moc ráda :)
Cat