Červenec 2011

Co dělat, když je venku škaredě

22. července 2011 v 13:31 | igukina |  Ostatní
Tak sem po týdnu zase zpět a jelikož je venku hnusné počasí, tak sem se rozodla, co dělat.
Není zrovna nelepší sedět u pc. Sama to vim, ale přesto tu sedim...Raději si přečti nějakou zajímavou knížku, nebo vyražtě někam s kamarádkou. Třeba do nějakého obchodního domu nakoupit si oblečení nebo to, co potřebujete. Dodá vám to energii, ale když jste v jednou velkém dpmě, nebude vám ani zima.
Dalěí z variant je pozvat třeba pár kámošek a udělat si takovou mini párty, kde si třeba uděláte pleťové masky, nalakujete nehty, budete zkoušet účesy apod...Věřím, že i to může být zábava.
A když prostě nevíš co dál, zkoukni nějakej film, běž si kreslit a nebo dělat to, co tě baví :)

Hubnutí

14. července 2011 v 20:39 | igukina |  Vzhled
Název této rubriky není úplně vhodný pro tento článek, ale jelikož se to taky týká těla, rozhodla jsem se to zařadit sem.
Jak zhubnout. Téma, které snaží mnoho dívek vyřešit dietou, kterou ovšem nic nevyřeší. Jak zdravě zhubnout? Tady napíšu pár typů a doufám, že budou správné.
Především musíš správně jíst. Rozděl si menší dávky jídla tak, aby si jedla pravidelně a ne před spaním a asi nic moc sladkého. Do svého jídelníčku zařaď i ovoce se zeleninou, které ti i pomohous pletí. K pití pij spíše čistou vodu a nedoporučovala bych minerálku. Ta prý také nadjímá.
Pokud chceš zhubnout, měla by si i cvičit. Třeba si běž každý den zaběhat. Spálíš tím kalorie a posílíš i nohy.
Tohle jsou jen malé rady. Jestli si připadáš tlustá, změř si nejdříve BMI a podle výsledku si zamysli, jestli je nebo není třeba zhubnout :)
http://www.vareni.cz/bmi/?height=151&weight=41&odeslat=1
Tady si to můžeš spočítat :)

Duchové

13. července 2011 v 14:44 | igukina |  Ostatní
Už je zadáno nové téma týdne, tak je na čase ho napsat.
Když se řekne duch, předtsavím si takového bílého průhledného člověka, který létá ve vzduchu. Z duchů mám takové smíšené pocity. Jednou bych si přála ducha vidět, protože by mě zajímalo, jestli něco takového vůbec existuje. Něco mezi nebem a zemí. Na jednu stranu se jich bojím. Třeba vyvolávání duchů....Když slyšim historky mích kamarádů, mám husí kůži...I mě se stala taková podivná věc. ( v rubrice VESMÍR ) I naší učitelce se něco stalo. Vyvolávala duchy a hned se jí zastavili hodiny. NEvím co si mám o tom myslet, protože kdyby to nebyl vlivem něčeho divný, tak by to byla hodně velká náhoda.
Jendou byla kamarádka v lázních a byli tam takový holky. Vyvolávali duchy, ale jedna se pustila u prostřed vyvolávání a druhej den zmizela. Byla tam policie, ale nenašli ji. Kámoška si myslela, že je to všechno blbiost, že si to někdo vymysle, ale potvrdila jim to i sestřička.
Duch. Nikdo ještě nepotvrdil, že existují a nevyvrátil jen neexistenci. Co to vlastně duch je? Něco nadpřirozeného..? ..Každý si asi ducha představuje jinak. Někdo ho už třeba viděl, někdo třeba ne. Ale jak by sme je mohli vidět, když jsou třeba neviditelný? Co když se třeba objevůjí jen tam, kde nejsou lidé? Toť otázka.
Zkusila si už někdy vyvolávat duchy? Stalo se ti při tom něco divného? Napiš do komentů :)
Možná je toto fejk, ale je to jediná kloudná fotka, kterou jsem našla

Make-up

12. července 2011 v 18:35 | igukina |  Vzhled
Když jsem začala spát tento článek, položila jsem si otázku: Make-up..ano či ne ?....Tady se vám budu snažit napsat, v čem je dobrý a v čem špatný.
Make-up se vyráví v mnoha odstínech, aby byl právě pro tvoji pleť. Hodně holek už make-up použili a třeba ho ještě používají, protože si bez něj připadají strašně...Jenže když třeba od 13 si na sebe začne holka dávat každý den make-up, za 20 let bude mít zníčenou pleť na obličeji, tudíž nebudou moci vyjít z baráku bez něho. A pokud nepoužíváš pokladový krém, bude to ještě horší. Věřím, že si hodně z vás připadá bez make-upu strašně, ale to sem se taky tak cítila.Make up sem používala od 12, ale když jsem se dozvěděla, že budu mít zníčneou pleť, rychle jsem toho nechala a přešla na pudr...S tím jsem taky přestala a protože se ssnažím o svůj obličej pečovat, mám ho čistý tak nepotřebuju žádný make-up ani pudr. Zkus s tím taky přestat, prtože když si ho budeš dávat míň a míň, tak zachvíli nikdo nepozná, že žádný pudr ani make-ip nemáš. Jediné plus, který pudr a make-up má je to, že s ním každý vypadá pěkně, ale to i bez něho, proto není třeba ho používat. A když už se ti něco na obličeji objeví, stačí použít korektor, který zamaskuje přímo to, co potřebuješ a nemusíš si to nanášet po celém obličeji.
Tak teď je to na tobě, jestli sis to vzala aspoň malinko k srdci, a rozhodla ses s ním přestat :)
Make-up


Pudr


Korektor

Procházky

11. července 2011 v 20:16 | igukina |  Ostatní
Je léto, a venku je krásně. Hodně lidí to láká na procházky, tak ani ty nelelkuj, a běž se projít. Můžeš potkat taky nějakého kluka, který ti třeba padne do oka ( pokud nemáš ). Když ho máš, tak ho vytáhni a běžte se projít třeba do parku, kde si můžete udědlat takový malý nebo velký piknik.
Na vycházku taky můžeš vzít svého čtyřnohého miláčka, který ti trochu procházku oživý, když jdeš sama. Procházky nejsou jen na venčení, nebo na lovení kluků, ale taky tim určitě děláš něco sama pro sebe. Pokud máš popraskané žilky na nohách, tak jim zpomalíš jejich praskání, nebo když budeš pravidelně sportovat, můžou se uplně stratit. Venku načerpáš třeba i novou inspiraci k tvorbě, pročistíš si hlavu a budeš dýchat čerstvý vzduch a né ten vydýchaný...( pokud nebydlíš ve městě, kde je nemožné najít čerství vzduch ). Jestli se ti nechce chodit, ven [ inlajny ] . Ty ti to 100 % oživý, ale musíš dávat pozor na zranění. Když budeš jezdit na bruslích, posílíš i svalstvo na nohách, které se ti může v létě hodit, prootže nikomu se nelíbí ,, rosolovité " stehna a zadek. Nemůsíš třeba ani chodit, nebo bruslit, ale můžeš si třeba s někým zaběhat :)
Tak šup ven a je jen na tobě, co pros vé tělo uděláš :)

Natáčení vlasů

10. července 2011 v 22:46 | gukina |  Vzhled
.. Kdybych se vás zeptala, čím se mohou natáčet vlasy, asi každá by mi odpověděla, že kulomou...Kulma ale není jediná věc, kterou jdou vlasy na točit.

Když si natačíš vlsy kulmou, tak si je níčíš. Jestli máš dlouhé husté vlasy, tak víš, že je natáčení vlasů kulmou zdlouhavé a nudné a když si je chceš natočit někam do společnosti, musíš začít dlouho před začátkem. Nevím jak vám, ale já když sem si kulmovala vlasy, tak když sem dodělala jednu půlku hlavy, měla jsem tu první skoro slehlou.


Jako další možnost jsou ,, magické natáčky "....Nejdřív si umyješ vlasy, trochu vysušíš a pak podle návodu na obalu natáhneš natáčku na pramen vlasů. Nejlepší ne tom je, že se ti neníčí vlasy. Nevím, jestli to záleží na tom, jaké míte vlasy, ale mě to vydrželo jeden den stále stejné jako po sundání natáček a to sem ani nepoužila lak na vlasy. Já jsem tyto natáčky koupila cca za 80 kč, ale na netu se také to samé balení prodává za 200 kč. Záleží, kde na ně narazíš. Já si je dávám před psaním a ráno si to ždycky sundám, ale to spaní není moc pohodlné, ale výsledek se 100 % dostaví :) Tyto ,, magické natáčky " mohu vřele doporučit :)
Takto vypadají vlny po použití magickývh natáček,... :) snad je to trochu vidět :)

Jako další možnost jsou papiloty. Sama je nemám, ale zkoušela jsem si je dělat z alobalu a moc se mi to nelíbilo..Vlny byli křivé a nepravidelné. Papiloty jsou různě tvarovatelné. Vezmeš pramínek vlasů, natočíš do do prostřed papilotu a konce zohneš.


Focení je pro mě....

8. července 2011 v 23:26 | gukina |  Moje
....takový druhem odreágování...Vždycky když jdu fotit, musímm se nejdřív zeptat sestry, jestli si mohu pučit její foťák, ikdyž se občas neptám...Při focení přjdu na jiné myšlenky....některé fotky se mi líbí, a některé si myslím, že se mi povedly, tak bych se ráda o ně s vámi podělila...Nechci, aby mi jen tak leželi v nějaké složce ,,FOTKY " ... :)

Účes do školy

8. července 2011 v 20:54 | gukina |  Vzhled
Do školy můžeš chodit všelijak učesaná, ale nikdy bych se do školy neučesala stejně, jako třeba na ples. Tady mám pro tebe pár typů které můžeš vyzkoušet :)
1.
Do školy si můžeš učesat normální, vyčesaný culík, který ti zvírauzní obličej, protože do něho nebudou padat vlasy. Culík taky můžeš u
2.)
Můžeš si také učesat culík, ale trochu jiný... Zde přikládám i fototnávod.. :)krok 1 : Učeš si culík. Nejelšp íje vyčesaný.
Krok 2 : Gumičku si stáhni asi 2-4 cm od konce hlavy, aby ti tam vzniko místo. V místě to roztáhni, aby tím šel portáhnou celý culík.Culík otvorem protáhni a utáhni.
Krok 3 : Culík je hotov! :) Pokud budeš šikovnější než já, určitě se ti to podaří lépe :)


3.) Jako skvělou volbu bych brala dva volné culíky po stranách hlavy :) Problém je v tom, že podle mě ne každému sluší. :) Nejdříve uvážeš dva culíky, u který na konci stáhneš o kousek gumičku :)

Horrory

7. července 2011 v 19:40 | gukina |  Ostatní
Dům v růžích,Záhada blair witch, Osvícení, Texaský masakr motorovou pilou, Freddy vs. Jason, Smrt přichází v bílém, Vřískot 1,2,3, Zámek Hrůzy, Poslední Jízda, Královna prokletých, Drácula, Vymitač ďábla-zrození, 3:15 zemřeš, onstantine, Kruh 1-2, Dům voskových figurín, 2001 Maniaků, Cesta Upírů, Temné vody, Klíč, Dům tisíce mrtvol, Vymítač Ďábla, Oko, Dům v růžích, Noční letec, May, Rituál, Slimák, Moucha 1-2, Silent Hill, Saw 1-6, Cry Wolf, Sám v temnotě, Psycho 1,2,3, Hanibal-zrození, Paranormal activity..
Tady sem napsala několik horrorů...nejsou zde všechny, takkdyžtak napište do komentářů, jestli bych tam měla některý připsat :)

Kam na výlet?

6. července 2011 v 20:56 | gukina |  Ostatní
Nedávno začali prázdniny, a někteří z váás ještě neví, kam si udělají výlet jako třeba já.
Jako první nápad mě napadl zámek Hluboká nad Vltavou. Je to zámek v anglickém stylu, kde jsou krásný zahrady a vnitřní prostředí :)
zámek Huboká nad Vltavou
Druhý nápad byl Aquapalace Praha. JE to velký aquapark, ve kterém je si užijete spustu srandy. OVšem je to trochu dražší záležitost podle mě :)
Aqupalace Praha
DAlší nápad je IQ pakr v Liberci ( babylon ), kde si prozkoušíte svoje mozkové závity :)

IQ park v Liberci
Na výlet se taky můžete vydat do olomoucké zoo, kde uvidíte spoustu pěkných zvířat. Třeba opice, surikaty, lvy nebo krásné žirafy. :)
Další místo, které by si mohla navštívit je propast Macocha, kde podle pověsti vyhodila zlá macecha své dítě. Uvnitř jsu krásné krápníky a stejně krásná je i plavba po lodičce :)


Punkevní jeskyně
Na severu Čech může navštívit Adršpaškské skály, kde si užiješ skvělou procházku mezi skálamy, nad jezírky a chráněnou přirodou. Za zmínku také stojí krásné průzračné jezírko s vodopádem :)


Jedna z Adršpaškých skal
Jedno z míst, které se mi také velmi líbí, je zámek Červená lhota, kde se natáčela známá pohádka Zlatovláska.


Zámek Červená lhota
Toto je pár typů, které jsem vybírala z různých koutů republiky, aby se neřeklo, že jsem sem dala jen jeden kraj. Na všech místech mimo IQ parku jsem byla, takže je můžu vřele doporučit :)